środa, 8 maja 2013

"Demony - Pokusa" Lisa Desrochers - recenzja


„Demony – Pokusa” to debiut Lisy Desrochers. Autorka z wykształcenia jest doktorem fizykoterapii, lecz zainspirowana swoją córka postanowiła zostać pisarką. Muszę przyznać, że bardzo dobrze zdobiła.

Frannie ma siedemnaście lat i chodzi do ostatniej klasy liceum. Jej spokojne życie zostaje zakłócone, kiedy w szkole pojawia się mroczny, przystojny i demoniczny Luc Cain oraz spokojny i niebiański Gabe. Świat dziewczyny  zostaje wywrócone do góry nogami, a chłopcy rozpoczynają pasjonujący bój o jej duszę. Frannie nie ułatwiają uczucia, które żywi do Luca oraz rodzice, którzy darzą go niechęcia.

Autorka wprowadziła narracje pierwszoosobową prowadzoną z perspektywy głównej bohaterki i Luca. Jest to dobre rozwiązanie i od samego początku fabuła została dość jasno nakreślona. Czytelnik nie zastanawia się, kim jest ten cały, tajemniczy chłopak. Wiemy, że jest demonem a dzięki relacji Luca- Lucyfera, możemy oglądać jego postępowanie i zmieniający charakter.  Jestem zadowolona ze sposobu, w jaki Autorka go wykreowała. Przypał mi do gustu, pomimo, że na początku zachowywał się źle. Co do drugiej męskiej postaci w tej książce, mam mieszane uczucia. Lubię Gabe i jest naprawdę sympatyczny, lecz moja słabość do demona jest większa.

 Frannie, to kolejna bohaterka z cudownymi zdolnościami. Jakimi? nie zdradzę. Musicie przeczytać, aby się dowiedzieć. Z pewnością jej zachowanie, zdenerwuje niejednego czytelnika. Mnie wiele razy działała na nerwy. Miotana między uczuciami do Anioła jak i Demona, wielokrotnie spotykała się raz z jednym a raz z drugim. Po głębszym  zastanowieniu, doszłam do wniosku, że jej niezdecydowanie spowodowanie jest zachowaniem chłopców.  Naciskali na nią, a takie coś wpłynęło na dziewczynę.

Język młodzieżowy i przystępny, czyta się szybka. Może wydawać się, że „Demony” to utwór schematyczny, po części tak jest, lecz osobiście lubię książki w takim klimacie. Obecnie literatura fantastyczna i paranormalna jest przerobiona w prawie wszystkich tematach. Ciężko znaleźć coś oryginalnego, dlatego wybieram książki, które pomimo swojej powtarzalności wybijają się akcją i dynamicznymi bohaterami. A w tej książce ich nie brakuje.

   Wielokrotne powtórzenia  troszkę mnie znużyły i całe szczęście, że występowały one na początku. Akcja rozwija się bardzo szybko, usiana częstymi potyczkami z wysłannikami piekła. Dzięki temu czytałam lekturę z wielki zainteresowaniem.

„Demony” to książka w szczególności dla nastolatków i ucieszy was fakt, że namiętnych scen w niej nie brak. Akcja porywa czytelnika w walkę nie tylko o duszę, ale i miłość.

 Polecam 4+/6  
dziękuję!!!
 

3 komentarze:

 1. Przyjemne czytadło dla młodzieży. Mam za sobą już :) Pewnie sięgnę po kontynuacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, ze się pytam, ale kiedy wyniki konkursów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "serce w chmurach" już są w zakładce konkursy pod regulaminem a konkurs z egmontem jeszcze trwa :)

   Usuń