czwartek, 29 sierpnia 2013

"Demony- Grzech Pierworodny" Lisa Desrochers- recenzja


„Demony- Pokusa” okazały się miłą i sympatyczną lekturą, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po jej kontynuacje, czyli „Demony- Grzech Pierworodny”

Luc jest teraz człowiekiem i razem z Frannie tworzą udaną parę. Wszystko w ich życiu układa się dobrze, aż do chwili, kiedy Piekło zaczyna się upominać o swojego pracownika. Bohaterom pomaga anioł struż Frannie Matt. Początkującego anioła zaczyna rozpraszać nowa sąsiadką Luca- Lili, która zmąci ich błogi spokój, a Frannie i Luc muszą martwić się nie tylko o siebie, ale i o swoich przyjaciół.

Bohaterowie są bardzo sympatyczni, szczególnie Luca łatwo polubić. Odkąd stał się człowiekiem wydaje się idealny, zakochany w swojej dziewczynie po uszy. Chłopak jest świadomy, że często naraża Frannie, ale i kieruje się samolubną chęcią przebywania obok niej. Frannie w poprzedniej książce denerwowała mnie swoimi rozterkami dotyczącymi wyboru chłopaka, tu moja niechęć stała się słabsza, ponieważ jej dylematy są spowodowane silnymi emocjami, bólem serca i sytuacjami, które przerastają tak młodą dziewczynę. Jej postać mogę ocenić na plus.   

Akcja toczy sie szybko i wciągnęła mnie . Cały czas coś się dzieję i dzięki temu się nie nudziłam. Czy zaskoczyła mnie? No cóż, jeśli chodzi o Lili to od początku można wyczuć, że nie jest zwykłą nastolatką i łatwo przewidzieć jej ukrytą moc, do której było wiele sugestii. Jedna rzecz mnie szczególnie zdziwiła, jednak jej nie zdradzę, żeby nie popsuć wam niespodzianki, jeśli tak mogę to określić . Język jest prosty i młodzieżowy , nie brak w nim mocniejszych wyrażeń oraz namiętności. Książkę łatwo i szybko się czyta.

„Demony- Grzech Pierworodny” jest udaną kontynuacją, może nawet lepszą. Pomimo swoich atutów nadal mogę jej zarzucić brak oryginalności lub jakiegoś mocnego „uderzenia”, które by wyniosło ją na wyżyny gatunku, dlatego książkę uznaje za bardzo przyjemne czytadło, które mogę polecić zakochanym dziewczyną. Po trzecią część na pewno sięgnę, tym bardziej, że zakończenie pozostawiło po sobie wiele niewyjaśnionych spraw.  

4/6
Dziękuję !!!
 

14 komentarzy:

 1. Książka wydaje się być niezła ;) Kiedyś sięgnę na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może zainteresuję się nią zimą, bo właśnie wtedy miewam ochotę na coś lżejszego :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie - może spodobają Ci się moje vlogi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam okazję przeczytać tom pierwszy, ale zupełnie mi się nie spodobał, chociaż to całkowicie moje klimaty. Ja nie sięgnę po ten tom ani następne, które być może ukarzą się na półkach w księgarniach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie specjalnie mam ochotę na tę książkę. Jest wiele innych lektur, które mają u mnie pierwszeństwo.

  Jeśli można: czy mogłabyś mnie wesprzeć w konkursie organizowanym przez Fabrykę Słów? Więcej informacji na moim blogu. Będę bardzo wdzięczna, jeśli zostawisz swój komentarz pod postem konkursowym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam pierwszej części, ale po tej recenzji zaczęłam się na tym zastanawiać. Lubię książki, w których akcja jest wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza część była dużo słabsza. Dobrze, że autorka idzie w dobrym kierunku i podnosi poziom.

   Usuń
 6. Nie czytałam pierwszej części, ale na pewno sięgnę po obie. Książka wydaje się zachęcająca. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam pierwszej części, ale na pewno sięgnę po obie. Książka wydaje się zachęcająca. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobno książka to najlepszy przyjaciel człowieka. Otwiera nowe okna na świat, ukazuje nieznane dotąd historie, swoją niezwykłością dzieli się z innymi... ale czy na pewno?
  Najlepiej jest to sprawdzić! Chciałbym serdecznie zaprosić na odwiedziny nowego bloga z recenzjami książek. Recenzje te przybrały dość specyficzny wygląd, dlatego radzę się przygotować :).
  Zapraszam! Czytanki Gnoma
  (PS Przepraszam za spam. Wiem, jak bardzo potrafi on człowieka zirytować, ale myślę, że rozumiesz, iż czasem bez niego nie da się przekazać innym informacji o blogu. Jeśli uważasz to za stosowne, skasuj komentarz zaraz po przeczytaniu.)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie, ta książka zdecydowanie mnie nie zachęciła, także tym razem podziękuję.

  Pozdrawiam i zapraszam: im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. jakoś mnie nie zaciekawiła :*
  Obserwuję + zapraszam do mnie http://trendykate.blogspot.com/ :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie mam na nią ochotę :)

  + obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba przekonam się do tej książki, ale zacznę oczywiście od 1 części :) pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń