środa, 16 sierpnia 2017

"Odkrywcy. Amazonia" Gra planszowa - recenzja

Co zawiera:
 -1 plansza do liczenia punktów
-5 żetonów punktów
-20 żetonów - talizmanów
-93 kafelki
- pionków

Dla kogo:
Gra jest przeznaczona dla 2-5 graczy w wieku 6+

Czas gry: 
40 – 60 minut
Opinia:

„Odkrywcy. Amazonia” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się gry dla dzieci, a otrzymałam planszówkę dla całej rodziny. Najlepiej grać przy stole, ponieważ z rozwojem gry, potrzeba coraz więcej miejsca. Początkowo zasady są lekko chaotyczne, jednak już po pięciu minutach wszystko staje się łatwe, a młodsze dzieci z małą pomocą rodziców, również poradzą sobie z liczeniem punktów. Zasad jest kilka, więc nie będę zagłębiać się w szczegóły, sama podczas gry zaglądałam do ulotki. 

Cała zabawa opiera się na układaniu kafelków. Brzmi prosto i nieciekawe, jednak to doskonała gra strategiczna! Uczestnicy muszą przemyśleć każdy ruch, by samemu zdobywać punkty, ale też mają możliwość utrudnić to zadanie pozostałym uczestnikom gry. Kafelki są losowane, jednak owa losowość nie jest najistotniejsza. 

Talizmany, które otrzymują gracze na samym początku, potrafią całkowicie odmienić przebieg gry, tylko należy je wykorzystać w odpowiednim momencie. Gra potrafi wciągnąć, jednak ja uwielbiam zwierzęta i spodziewałam się, że odkrywcy będą w sobie mieli jakiś element edukacyjny. Kafelki przedstawiają zwierzęta, lecz nie są to autentyczne zdjęcia i nie wszyscy gracze mogą znać amazońskich mieszkańców, dlatego ogromnym minusem jest brak opisów. Wystarczyłoby tylko umieścić na kafelku nazwę gatunku, choć drobny opis również powinien się znaleźć. Tylko to wzbudziło moje wątpliwości, niemniej jednak zabaw była przednia. Doskonale wykonana i solidna gra. „Odkrywcy. Amazonia” to idealna gra rodzinna. Dawno żadna planszówka tak mnie nie oczarowała, więc jak najbardziej polecam! 7/10. 


Dziękuję!

Gra w super cenie dostępna TU!

2 komentarze:

  1. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone tą grą :)
    Pozdrawiam,
    Subiektywne Recenzje

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się być fajnym rozwiązaniem na długie, jesienne wieczory, które powoli zaczynają się zbliżać!

    OdpowiedzUsuń