poniedziałek, 4 sierpnia 2014

"Messi- mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem"- recenzja


Nigdy nie przeczytałam, żadnej biografii. Obawiałam się suchych faktów i zwyczajnej nudy, jednak, kiedy zobaczyłam okładkę „Messi- mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” ogarnęła mnie ciekawość, mimo mojej prawie zerowej znajomości piłki nożnej. Jeśli wszystkie biografie będą takie jak ta książka, z pewnością zacznę je czytać.

Książka jest w szczególności przeznaczona dla dzieci i widać to podczas czytania. Bardzo prosty język i wielka czcionka sprawdzają się idealnie, gdyż czyta się lekko i szybko.

Co się tyczy samej historii życia Leo zdziwiłam się, że tak mnie pochłonęła. Obecnie oglądając piłkarza na boisku, widzimy sławnego i bogatego mężczyznę i nikt się nie zastanawia, jak do tego doszło? Większość mówi, że to talent, ale tak nie jest. Oczywiście jest to czynnik kluczowy, jednak, aby go rozwinąć należy ciężko pracować. Mały Messi musiał niejednokrotnie zmierzyć cię z przeciwnościami losu takimi jak choroba, kontuzje czy samotność, mimo tego uparcie parł przed siebie i zachwycał wszystkich, których spotkał na swojej drodze a pomimo wielkiego rozgłosu pozostał miłym i skromnym chłopcem.

Na okładce widnieje napis „NIE TYLKO DLA FANA” i potwierdzam to, choć po przeczytaniu stałam się kolejną wielbicielką Messiego. Dialogi są bardzo ciekawe i jak dla mnie mogłoby ich być więcej. Obawiałam się, że książka będzie naszpikowana suchymi faktami i nudna a tu taki szok, jest to piękna historia małego chłopca, który dorasta na naszych oczach. Wydarzenia chwilami bajkowe i nierealne a najpiękniejsze jest to, że zawsze prawdziwe.

Książkę polecam wszystkim i uważam, że się nie zawiedziecie. Jestem zaskoczona tak niską ceną książki, tym bardziej, że jest pięknie wydana. „Messi- mały chłopiec, który został wielki piłkarzem” napawa optymizmem, nadzieją i mobilizuje do pracy, by osiągnąć wszystko, czego się pragnie.
 
Dziękuję!!!
 

1 komentarz:

  1. Mamy ją w domu i mam podobne odczucia. Ja lubie wszelkiego rodzaju biografie.

    OdpowiedzUsuń