czwartek, 14 sierpnia 2014

"Zaryzykuj ze mną" i "Zatyzykuj miłość" Jay Crownover- recenzja


Pani Jay Crownover zyskała ogromną popularność powieścią „Buntownik”. Jej Książki w USA biją rekordy popularności wśród fanów ostatnio popularnego gatunku New Adult. Sama rozczytuję się w książkach o ludziach, którzy wchodzą w dorosłe życie. „Buntownik” należy do jednych z moich ulubionych historii i z wielką przyjemnością przeczytałam kolejną książkę pisarki „Zaryzykuj” część pierwsza- „Ze mną” i druga „miłość”

Ayden jest spokojną studentką, szukającą  pewnego i ułożonego mężczyzny, który będzie posiadał stałą pracę. Postanowiła trzymać się jak najdalej od kłopotów. Dziewczyna poznaje Jeta, przystojnego rockmana. Już na pierwszy rzut oka wie, że ten chłopak to pokusa, której ciężko będzie się oprzeć.

Ayden jest piękną i mądrą kobietą. Wszyscy postrzegają ją, jako delikatną i niedoświadczoną dziewczynkę lubiącą country, jednak nikt nie zna jej naprawdę. Ayden ukrywa swoją przeszłość i fakt, że pochodzi z biednej, niepełnej rodziny. Kiedy w mieście pojawia się jej brat, wie, że to zwiastuje wielkie kłopoty, ponieważ Asa zawsze oczekuję od niej pomocy, bez względu na to, że naraża własną siostrę. Od początku miała ok na Jeta, ale on nie chciał pójść z nią do łóżka, mimo, że co noc podrywał inną laskę. Obawiał się, że ich przyjaźń na tym ucierpi, tym bardziej, że mieszkają razem. Kiedy napięcie seksualne między nimi jest nie do wytrzymana w końcu ulegają swoim żądzą. Nie tylko Ayden ma problemy rodzinne, Jet ma trudne relacje z ojcem, który myśli tylko o zabawie i pijaństwie, jest jego zmorą, poniża matkę, która na to pozwala. Bohaterowie mają wiele tajemnic i kiedy zaczną wypływać na wierzch ich związek zostanie wystawiony na próbę.


Bohaterów poznałam w „Buntowniku”. Wszyscy ci wytatuowani i zakolczykowani faceci mnie urzekli. Poprzednia książka była bardzo dobra i miło ją wspominam. „Zaryzykuj” niestety mnie rozczarowało. Ayden i Jeta łatwo lubić, jednak relacje między nimi są irytujące. Jestem świadoma, że książka nie może wyjawiać wszystkich sekretów od razu, ale w tej powieści ilość niedomówień przekracza normę, co najmniej trzykrotnie. Zarówno Ayden jak i Jet mają swoje tajemnice i brakowało mi tu zwykłej szczerości. Druga sprawa dotyczy podziału książki na dwa tomu. Tutaj to się nie sprawdziło. Pierwsza część duża lepsza, miłość rozkwitała a namiętność rozgrzewała, książka skończyła się w najlepszym momencie i zżerała mnie ciekawość, co dalej? Kiedy dorwałam w swoje ręce „Zaryzykuj miłość” i dowiedziałam się, co z Jetem zaspokoiłam swoją ciekawość a na dalszych kartkach nie znalazłam nic zaskakującego i wiało nudą. Gdyby czytać od razu dwie części z pewnością wrażenia byłyby lepsze. Zakończenie jest bardzo przesłodzone i mało realne.

Lektura jest podzielona na rozdziały. Narracja pierwszoosobowa prowadzona na przemian przez Ayden i Jeta. Autorka ma lekkie pióro i książkę czyta się w zawrotnym tępię.

Pomimo, że książka mnie nie zachwyciła, nadal jestem fanką pani Jay Crownover. Ogromny wpływ na to mają postacie męskie. Duzi, wydziergani i źli chłopcy? Czego chcieć więcej. Jestem ciekawa losów innych bohaterów i mam nadzieję, że wkrótce je poznam. „Zaryzykuj ze mną” oraz „Zaryzykuj miłość” to miła lektura, ale niezaskakująca. Jeśli szukacie czegoś nowego, ta książka wam tego nie da, ale jeśli chcecie lekką i niewymagającą lekturę, jak najbardziej polecam.

3+/6
Dziękuję!!!
 

1 komentarz:

  1. New Adult jest gatunkiem dość znanym ostatnio ale nie wiem czy są to książki dla mnie :-)

    OdpowiedzUsuń