piątek, 27 listopada 2015

"Pragnienie wyzwolone" Larissa Ione- recenzjaRuna Wagner zakochała się w piekielnie seksownym i zniewalającym mężczyźnie. Oddała mu siebie, lecz pewnego dnia jej serce i dusza zostały zdruzgotane, kiedy odkryła jego zdradę. Zamroczona bólem nie zauważa czyhającego na nią niebezpieczeństwa. Zostaje zaatakowana i ugryziona przez wilkołaka, co zmienia ją nieodwracalnie. Runa kierując się żądzą zemsty i pragnie zranić Shade’a, lecz szybko okazuję się, że pożądanie między nimi nie wygasło, a nowemu wcieleniu Runy nie sposób się oprzeć. Kiedy oboje zostają porwani i połączeni nierozerwalną więzią ich życie zostaje zagrożone, a sam Shade może zniknąć na zawsze, gdyż jego klątwa zostaje aktywowana.

„Pragnienie wyzwolone” to druga część erotycznej serii z demonicznymi bohaterami w roli głównej. Shade jest demonem Seminusem, który nieustannie dąży do seksu a przemiana, która odbywa w wieku stu lat może zmienić go w niebezpiecznego potwora, chyba, że do tego czasu znajdzie partnerkę. W poprzedniej części bohater sprawiał wrażenie, tego lepszego brata, którego bezproblemowo można obdarzyć sympatią. Szybko się przekonałam, że Shade skrywa wiele tajemnic i jest niezwykle interesującą postacią. Razem z Runą tworzą wybuchową parę. Dziewczyna po zmianie w warga jest twarda i umie walczyć o swoje. Nękana przez poczucie winy i trudne dzieciństwo pogrąża się w bólu.  

Zadowalający jest fakt, że autorka poświęciła znacznie więcej miejsca na emocje i przeszłość bohaterów. Oczywiście seks jest nieodłączną częścią tej serii. Większość rozmów i czynów dotyczy tego aspektu, lecz „Pragnienia wyzwolone” pomimo wszędobylskiego napięcia erotycznego opowiada całkiem dobrą historię dwojga ludzi, a właściwie demonów, którzy szukają spokoju i szczęścia. Wątek sprzedaży organów na czarnym rynku zostaje rozwinięty i wiele spraw wychodzi na światło dzienne. Z ciekawością śledziłam poczynania Runy, Shade’a oraz pozostałych pracowników Szpitala Podziemnego, a emocjonujące walki pozwalały poczuć dreszczyk emocji. Poza historią dwójki głównych bohaterów, poznajemy bliżej Wraitha, który będzie królował w kolejnej książce i już nie mogę się doczekać. Jeden z bohaterów, który w poprzedniej części nie odegrał zbyt wielkiej roli, tutaj staje się jednym z bardziej znaczących postaci i co dziwne moim ulubieńcem. Zdradzony przez żonę wątpi w wyznawane przez siebie wartości i zaczyna postrzegać demony w nowym świetle. Jego historia zapowiada się bardzo kusząco i tajemniczo. 

„Pragnienie wyzwolone” to książka z tych przyjemnych i lekkich, gdzie bohaterowie rozkochują w sobie czytelnika. Na wiele spraw trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Ta książka jest tak magiczna, że przyprawia o zawrót głowy, a erotyzm, w którym można się nieustannie pławić, jest najlepszym elektem tej demonicznej serii.
Polecam 4+/6

Dziękuję!!!

4 komentarze: