poniedziałek, 22 stycznia 2018

Gra planszowa "Wikingowie na pokład!" - recenzja !

Co zawiera:
-plansza
-39 elementów statków (24 fragmenty kadłuba, 8 dziobów, 7 ruf)
- 16 figurek wikingów (po 4 w kolorze każdego gracza)
- 1 figurka wodza
-4 tarcze punktacji ( po 1 w kolorze każdego gracza)
- 16 żetonów zakładów (po 4 w kolorze każdego gracza)
- 5 żetonów skór
- 5 żetonów zboża
- 5 żetonów gwoździ
- 3 żetony wartości rynkowej
- Instrukcja

Dla kogo:
Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 8+

Czas gry:  ok. 45 min.

Wrażenia:
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a nieustraszone wilki morski szykują się do wyprawy. Wikingowie znoszą do portu najpotrzebniejsze rzeczy, by być przygotowanym na wszystko. Wielki Olaf przygląda się zmaganiom towarzyszy, bo…..

Fabuła mnie zaintrygowała, bo co tu dużo mówić, opis zwiastuje dobrą zabawę! Kiedy otworzyłam pudełko byłam pod ogromnym wrażeniem. Świetnie wydana. Plansza jest duża i solidna. Figurki plastikowe, wizualnie statki również mi się podobają. Gra posłuży z pewnością bardzo długo.

Instrukcja jest obszerna, więc nie będę zagłębiała się w szczegóły. W skrócie: Punkty zdobywa się, kiedy kontroluje się statki wypływające w morze z najciekawszymi towarami. Dodatkowe punkty można zdobyć za obstawienie, która drużyna będzie kontrolować statek w momencie wypłynięcia w morze.

Gra jest rekomendowana dla graczy powyżej 8 lat i całkowicie się z tym zgadzam. Lubię planszówki, bo są świetnym sposobem na spędzanie czasu z rodziną, jednak rzadko sięgam po tak skomplikowane i strategiczne gry. Zapoznanie się z instrukcją zajmuje trochę czasu i z pewnością nie jest to gra, którą można rozgryźć po pierwszej rozgrywce. Ucieszy to z pewnością zagorzałych miłośników gier planszowych, również tych starszych.

Kiedy opanowałam zasady gry, byłam zachwycona, bo zasady wcale nie są tak trudne do przyswojenia, jak początkowo się wydaję. Wszystko zależy od nauczenia się „Akcji w wiosce”, które są bardzo ładnie i klarownie rozrysowane na końcu instrukcji. Koszt nie jest wygórowany, bo grę można kupić za ok. 100 zł, a jakość jest bardzo wysoka!


„Wikingowie na pokład” zabiorą Was w niezapomnianą przygodę! Polecam! 7/10

Dziękuję! 

1 komentarz:

  1. Oboje z chłopakiem lubimy wikingów i szukamy jakiejś fajnej gry planszowej :D pomyśle o niej.

    Pozdrawiam, ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń