czwartek, 27 lutego 2020

"My dilemma is you" tom 2 - Cristina Chiperi -RECENZJA


Cristina i Cameron po powrocie z Los Angeles, muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów. Cam wyszedł z całej sprawy bez szwanku, jednak dziewczyna musi odsiedzieć swoją karę w areszcie domowym. Powrót do normalności, to zderzenie nie tylko z przyjaciółmi, ale i z bezwzględną Susan, która mąci i prowokuję, lecz nie to jest najgorsze. Tajemnice nawarstwiają się, coś zagraża Cris, a Cam zaczyna być jeszcze bardziej tajemniczy niż dotychczas. Co wydarzyło się kilka miesięcy temu? I co z tym wszystkim ma wspólnego Cris?
Drugi tom włoskiej serii, w rytmie hitu My Dilemma Seleny Gomez, okazał się całkiem doby, nawet lepszy od pierwszej części. Duży plus dla wątku kryminalnego, choć nie wiem, czy tak można go określić. Ogólnie chodzi o tajemniczą śmierć dawnej znajomej Cama, a to zdarzenie to niemal temat tabu w szkole, co dodatkowo nie daje spokoju głównej bohaterce. Muszę przyznać, że sama chciałam poznać prawdę i doszukiwałam się podejrzanych zachować w każdym bohaterze. Jak się okazało, moja paranoja nie była taka nieuzasadniona, bo szybko przekonałam się, że każdy w tej książce ma swoje tajemnice i często zachowuję się, w co najmniej nieracjonalny i podejrzany sposób.
Jest to książka dla młodzieży, bohaterowie mają po 16-18 lat i zachowują się odpowiednio do swojego wieku, czyli nie są na siłę dojrzali, a wręcz przeciwnie. Często się kłócą, wybuchają złością, ulegają chwili i namiętności.
Relacja Cama i Cris jest naprawdę burzliwa. Od pierwszej części miałam nadziej, że w końcu uda im się stworzyć jakąś stabilną relację, jednak ta książka jest pełna kłótni, zazdrości i ciągłych rozstań i powrotów do siebie. Cris można zarzucić tylko lojalność i dobre serce, ale Cameron strasznie mnie irytował. Zachowywał się dziwnie i zazdrość z piwnością mu nie pasuję. Ich związek w pewien sposób fascynuję, bo śledzi się go z zapartym tchem, ale też jest on denerwujący i czasami bezradnie rozkładałam ręce.

W książce brakuję spokoju i chwili wytchnienia. Cały czas coś się dzieję. Afera goni aferę, a nieoczekiwane zwroty akcji szokują. Szczególnie bohaterowie zaskakują i dopiero pod koniec wszystko nabiera sensu.
Może nie jest to idealna powieść, ale z pewnością spodoba się młodym czytelniczkom. Jest to książka o dorastaniu, szkolnych perypetiach i domowych problemach. Nie brakuję w niej miłosnych zawirowań i pierwszych rozczarowań. Młodość rządzi się własnymi prawami i tak, bohaterowie popełniają błędy i poddają się emocjom, które czasami prowadzą do prawdziwej katastrofy. Nie winie ich za to, ale czasami trzeba zaakceptować ich postępowanie z przymrużeniem oka. Czy Polecam? Młodzieży liczącej na lekką i niewymagającą lekturę, z całą pewnością. Dziewczyny zaczną wzdychać do niejednego męskiego bohatera, bo to trochę takie Beverly Hills z jeszcze większą dawką przewrotnych relacji i niebezpiecznych tajemnic! 6+/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz