środa, 20 kwietnia 2016

"Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska" gra planszowa- recenzjaCo zawiera:

- 4 pionki

-kostka

-książeczka „Detektyw Łodyga”

-plansza

-25 kart

Dla kogo:

Gra jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy powyżej 4 lat.


Czas gry:

15-30 minut
Jak grać:


Zabawę zaczyna zawodnik, który wyrzuci większą liczbę oczek na kostce. Kto pierwszy dotrze do mety, wygrywa. Zmierzając do celu, gracze napotykają na swojej drodze przeszkody w postaci chmur burzowych, co oznacza opuszczenie jednej kolejki. Kolejnym utrudnieniem jest wulkan, stając na tym polu, należy ponownie rzucić kostką i cofnąć się zgodnie z liczbą oczek na kostce. Można również zyskać dodatkowy rzut, graczowi musi dopisać szczęście i kiedy jego pionek stanie na polu z kolorową tęczą, może skorzystać z dodatkowej szansy. Jeśli gracze pragną urozmaicić wyścig, mogą w tym celu wykorzystać karty dołączone do gry. W tym wypadku, jeśli staną na polu z wulkanem lub chmurą, mogą wylosować kartę i jeśli odpowiedzą poprawnie, nie muszą opuszczać kolejki ani się cofać.


Moja ocena:


Gra „Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska” to idealna gra dla młodszych dzieci, które są ciekawe świata. Same zasady są zrozumiałe i bardzo szybko można przejść do zabawy. Wybierając podstawowy wariant, można cieszyć się wyścigiem i rywalizacją, nawet starsi uczestnicy będą doskonalę się bawić, tym bardziej, że dużą rolę odgrywa tu łut szczęścia. Młodsi zawodnicy nie raz będą się cieszyć, że ograli starszych od siebie.


Wartość edukacyjna jest ogromna, wybierając grę dla swojej pociechy zwracam na takie rzeczy wielką uwagę. Dzięki temu dziecko w niewymagający sposób przyswaja wiedzę. Książeczka dołączona do gry jest zbiorem ciekawostek ze świata przyrody. Pod każdą informacją znajduję się kolorowanka, zagadka lub specjalne zadanie do wykonania. Utrwala to zdobytą wiedzę i szczerze mogę powiedzieć, że zdaję to egzamin. Zabawa i nauka w jednym. Wiedzę zdobyta z tej książeczki można wykorzystać w rozszerzonym wariancie gry, ponieważ pytania z kart i odpowiedzi na nie, znajdują się w tej właśnie książce.


„Detektyw Łodyga. Tajemnicze zjawiska” jest grą, przy której można miło spędzić czas. Uczy i bawi jednocześnie. Młodsze dzieciaki zwariują na punkcie tego sympatycznego detektywa i również rzucą się w wir demaskowania tajemniczych zjawisk. Odkrywanie otaczającego nas świata, będzie satysfakcjonującą nagrodą.  Solidne wykonanie jest kolejnym atutem tej gry i z pewnością planszówka przejdzie próbę wytrzymałościową, wykonaną przez dziecięce rączki. Jak najbardziej polecam.
5/6
 Zawartość pudełka

Gra dostępna TU! 
Dziękuję!

2 komentarze: