sobota, 30 kwietnia 2016

"EKONOMIA. TO, O CZYM DOROŚLI CI NIE MÓWIĄ" Boguś Janiszewski- recenzja„Ekonomia. To, o czym dorośli nie mówią” jest książką, która w łatwy sposób wlewa wiedzę do umysłu czytelnika i głęboko żałuję, że nie spotkałam takiej książki kilka lat temu, kiedy rozpoczynałam naukę w Technikum Ekonomicznym.


Książka jest skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 10 lat. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może przeczytać ją prędzej, jednak dorastające dziecko, żądne wiedzy będzie idealnym odbiorcom. Górnej granicy nie ma i w zupełności się z tym zgadzam. Jak sam tytuł mówi „Ekonomia. To, o czym dorośli nam nie mówią”, bo często sami nie wiedzą i nie rozumieją wielu zagadnień z tej dziedziny, więc ta książka również przyda się im. 


Wspomniałam już o Technikum Ekonomicznym i z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, iż z tą książką nauka byłaby znacznie łatwiejsza. Oczywiście w początkowym stadium nauki.  Typowo książkowe definicje nastręczają problemów i niektóre pojęcia trudno zrozumieć. Bogus Janiszewski w tak prosty sposób wyjaśnia ekonomiczne zagadnienia, że zrozumienie ich jest nie tylko łatwe, ale przyjemne. Porusza tematy związane z pieniądzem i jego obrotem. Podatki, które często spędzają sen z powiek stają się miłym tematem rozmowy. Wiedza o tym jak zarządzać budżetem domowym i jak działa gospodarka przydadzą się każdemu.


Ogromną zaletą tej książki jest wysokiej klasy poczucie humoru. Od pierwszej strony uśmiech zagościł na mojej twarzy i nie opuszczał jej do samego końca. Śmieszne anegdotki często wyjaśniały więcej niż niejeden wielostronicowy referat. Dzięki temu czyta się w zawrotnym tępię, a wiedza płynąca z tej książki jest przyswajana bez żadnego wysiłku. Piękne i komiczne ilustrację, których autorem jest Max Skorwider, zapadają w pamięci i utrwalają wiedze. 


„Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią” jest nie tylko pięknie wydana, ale i cudownie narysowana. Zabawna i mądra. Polecam każdemu, kto chcę zrozumieć otaczający nas świat, w którym rządzi pieniądz. Z tą lekturą wszystko wydaje się łatwiejsze. Jak najbardziej polecam. 5/6

Dziękuję!!!
Książka dostępna TU!

5 komentarzy:

 1. Też ogromnie interesuję się ekonomią, wybieram się do klasy ekonomicznej i czuję, że książka może się przydać. Z tego, co piszesz jest też bardzo zrozumiała, więc na pewno się w nią zaopatrzę.

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie jestem w technikum ekonomicznym. :D Haha może powinnam przeczytać, ale o matko mam dość ekonomii... Został mi jeszcze rok i nie mogę się doczekać kiedyś już skończę ta szkołe. :D
  Lost in books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że mam już to za sobą (prawo mnie wykańczało, babka kazała nam się uczyć słowo w słowo z podręcznika) :)

   Usuń
 3. Chyba się skuszę, bo faktycznie jest pięknie wydana. ;)

  OdpowiedzUsuń