środa, 8 czerwca 2016

"Lewandowski. Wygrane marzenia" Tuzimek Dariusz- recenzjaLewandowski, to nazwisko zna każdy, bez względu na to, czy jest zagorzałym kibicem, czy też nie. Popularny sportowiec jest wzorem dla wielu dzieci, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z piłką nożną. Wydawnictwo Egmont wydało wspaniałą serię „Nie tylko dla fana”, która jest skierowana właśnie do nich. Nie należy jednak od razu jej szufladkować, gdyż są to książki dla każdego, dzięki nim mamy możliwość poznania wielkich i utalentowanych piłkarzy. „ Lewandowski. Wygrane marzenia” jest już czwartą książką z tej serii i z pewnością była wyczekiwana przez wielu sympatyków tego sportowca. 

Biografia jest pięknie wydana. Sztywny, dobrej jakości papier. Przepiękne zdjęcie, w które obfituję ta lektura, zadowolą każdego czytelnika. Stanowią one fotorelację z drogi Roberta do sukcesu. Dzięki nim poznajemy jego rodzinę, bliskich, samego sportowca w młodości. Znajdziecie również wiele ważnych momentów z eliminacji do mistrzostw, w których to piłkarz odegrał ważną rolę. Selekcjonerzy, piękne widoki oraz kibice, również znaleźli swoje miejsce i wzbogaciły wartość lektury.  


Ponieważ jest to książka dla najmłodszych, język jest prosty i zrozumiały, jednak nie jest infantylny. Z pewnością doświadczenie Pana Dariusza Tuzimka odegrało tu istotną rolę, autor jest dziennikarzem sportowym od 25 lat. Czyta się lekko i każdy, nawet dorosły będzie się cieszył z tej lektury. Laik sportowy wzbogaci wiedzę, nie tylko o Robercie Lewandowski, a o całej naszej reprezentacji i samej piłce nożnej. 

Książka jest idealnym motywatorem dla najmłodszych. Ukazuję wysiłek, jaki należy włożyć w osiągnięcie sukcesu. Trzeba pokonać  lęki, ograniczenia i zmierzyć się z własnymi słabościami. Często młody człowiek nie zdaję sobie sprawy z tego, iż każdy ze znanych sportowców, kiedyś również był dzieckiem i zaczynał swoją przygodę z piłką od zera, dopiera ich ciężka praca zaowocowała osiągnięciami. „Lewandowski. Wygrane marzenia” to biografia, którą warto poznać, bo przykład „Lewego” idealnie pokazuję, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają, tylko trzeba ciężko pracować i dążyć wytrwale do celu. Nie jest to tylko życiorys, a historia małego chłopca, który kochał piłkę i przeżył niejedną przygodę! Czyta się wspaniale!
Polecam 5/6  

Dziękuję!Książka dostępna TU!

6 komentarzy:

 1. Jakoś nie interesuje się piłką nożną, a nazwisko tego pana wcale mnie nie fascynuje, więc książkę sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie części tej serii są porównywalne, ale biografia Lewandowskiego zrobiła furorę - to polska gwiazda futbolu. :) Dzieciaki na podwórku krzyczały za moich czasów "Boniek", później był "Dudek", a teraz tylko słychać "Lewandowski". :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie interesuje się piłką nożną, więc to książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj skończyliśmy rodzinnie czytać do snu biografię Lewandowskiego. Co ważne - książka spodobała się zarówno mi, jak i bąblowi. Bardzo podobało mi się to, że Dariusz Tuzimek cały czas pokazuje, że za sukcesem Lewandowskiego stoi nie tylko jego talent, ale też praca sztabu ludzi oraz konkretne cechy charakteru, które każdy może w sobie wypracować. Moim zdaniem świetna i mobilizująca książka :)

  OdpowiedzUsuń