piątek, 1 stycznia 2016

"Cuda świata" gra edukacyjna- Beata PawlikowskaCo zawiera:
- 24 pary kart

Czas gry:
30-45 min

Dla kogo:
Gra jest przeznaczona dla 2-4 osób w wieku powyżej 3 lat.

O co chodzi?
Karty należy ułożyć obrazkami do dołu. Gracze odkrywają karty, ten, kto zbierze najwięcej par wygrywa.
Opinia:
Zasady gry są bardzo krótko opisane i musze przyznać, że przydałoby się małe wyjaśnienie. Karty należy odkrywać, kto zbierze więcej par wygrywa. Momentalnie nasuwa się pytanie, co zrobić z niepasującymi obrazkami? A więc gracz odkrywa 2 kary, jeśli są takie sam, zdejmuję, jeśli nie, odwraca z powrotem. Tego typu gier jest całkiem sporo, jednak większość jest dość prosta i łatwa do zapamiętania. „Cuda świata” są jej trudniejszą wersją. Obrazki są barwne, jednak przedstawiają największe budowle i miejsca na świecie, co sprawia, że są do siebie podobne, a to zwiększa trudność.
gry dostępne w 4 wariantach

Wielki plus za motyw edukacyjny. Grając w grę i spoglądając na te skomplikowane i piękne obrazki gracz pragnie poznać tę miejsca lepiej. Dzięki takiej odsłonie dość popularnej gry, starszy gracz również świetnie będzie się bawił podczas zabawy.

Poznałam już puzzle Pani Beaty Pawlikowskiej, teraz zaznajomiłam się z grą i nie zawiodłam się. Po raz kolejny dla graczy czeka niespodzianka. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację na tablet bądź smartfon i można cieszyć się dodatkowymi materiałami. Wykonanie jest  solidne, co zawsze jest plusem, z pewnością gra długo posłuży.

Jak najbardziej polecam, barwna i interesująca a mimo to prosta. Dzięki grze można poznać wiele ciekawych miejsc oraz zabytków.
4+/6

 Gra ukazała się nakładem Edipresse
Gra dostępna na empik.com

1 komentarz: