poniedziałek, 5 września 2016

"Karty kontrastowe. Świat wokół nas", „Szukam i liczę. Wokół mnie”, „Kowboj Kuba i wstrętny Franek”- co czytać dziecku?„Karty kontrastowe. Świat wokół nas” to zestaw dwustronnych kart, przedstawiających przedmioty z życia codziennego, zwierzęta oraz rośliny. Są przeznaczone dla dzieci od 6 miesiąca życia. Można je zawiesić nad łóżeczkiem lub pokazywać dziecku. Moje dzieci są w idealnym wieku do zabawy tymi kartami, lecz ośmiomiesięczny synek wolał zrobić z nich gryzaka, wielki plus za wytrzymałość. Dwu i pół letnia córeczka doskonale się nimi bawiła. Ponieważ potrafi już mówić, była ogromnie szczęśliwa rozpoznając obrazki. Należy pamiętać, by gry czy też zabawy, były dostosowane do wieku dziecka. Zbyt trudne, nie zainteresują malucha. Karty polecam ze względu na prostotę, jakość wykonania i walor edukacyjny. Jest to również zabawa rodzinna, rodzice bawią się razem z dziećmi i miło spędzają czas.
4+/6

„Szukam i liczę. Wokół mnie” książeczka powyżej drugiego roku życia, stanowi idealny wybór na pierwszą książkę dla malucha. Znajdziecie w niej kolorowe plansze wypełnione zabawkami, przekąskami, zwierzętami, ubraniami i pojazdami. Dzięki tej książeczce dziecko ćwiczy wzrok i koncentrację. Na każdej planszy znajduję się spis z ilością przedmiotów. Przy małej pomocy rodzica, maluch skupi się na wyszukaniu np. 5 rowerów, bądź kolorowej gąsienicy. Książeczka potrafi zainteresować maluch, a korzyści wynikające z zabawy są zawszę dodatkowym plusem.
4/6

„Kowboj Kuba i wstrętny Franek” to idealna książeczka do nauki czytania. Czcionka duża, a słownictwo proste.  Zabawna przygoda Kowboja Kuby zainteresuję maluchy, nawet tę młodsze. Wydana w twardej oprawię z pięknymi obrazkami. Przygód Kuby można znaleźć więcej, ponieważ została wydana cała seria opowiadająca, o niesfornym i trochę strachliwym kowboju.
Polecam!
5-/6


Dziękuję!
 

1 komentarz: