niedziela, 28 maja 2017

"Masza i Niedźwiedź - czytam i układam", "Masza i Niedźwiedź - witajcie w moim lesie!" - recenzja

„Masza i niedźwiedź” to bajka, którą poznałam niedawno, a to za sprawą mojej córeczki, domagającej się coraz to nowych bajek. Tym razem padło na niesforną Masze. Cała moja rodzina pokochała szaloną dziewczynkę i jej nieprzewidywalne pomysły. Każda możliwość zabawy z dziećmi, która przy okazji nauczy pociechy czegoś nowego, jest wspaniałą możliwością, a by dziecko z ciekawością i zapałem podeszło do wykonywania zadania, najlepiej wykorzystać jego ulubionych bohaterów.

„Masza i Niedźwiedź – Leśnie szablony” to wspaniale wydana książka dla dzieci! Znajdziecie w niej połączenie wiedzy o niedźwiedziach oraz faktów z filmu. Jednak 8 szablonów znajdujących się w książce, sprawiają, iż ta pozycja jest warta uwagi. Solidność wykonania jest tutaj bardzo ważna, gdyż musi przetrwać naprawdę wiele. Technika i sposób wykorzystania szablonów jest dowolny. Można malować farbami, rysować kredkami oraz pisakami. Jest to prawdziwa i wciągająca zabawa, która sprawi ogromną frajdę dzieciom. Zabawa rozwija zdolności manualne oraz wzmaga koncentrację. Solidne wykonanie i barwne strony są idealnym dopełnieniem.

„Masza i Niedźwiedź - czytam i układam” to połączanie książki oraz puzzli. Po raz pierwszy spotykam się z czymś takim i miałam mieszane uczucia, które szybko przerodziły się w zadowolenie. Moja córeczka z prawdziwa radością zabrała się za układanie puzzli. Pięć, trzydziestoelementowych układanek, które znajdują się wewnątrz książki. Na jednej stronie znajdziecie krótką anegdotkę nawiązującą do obrazka, którą starsze dziecko z łatwości przeszyta samo. Jako pierwsza czytanka sprawdzi się idealnie. Strony są zrobione z grubej i solidnej tektury. Jest to książka idealna na prezent, z pewnością robi wrażenie zarówno na dzieciach jak i dorosłych. Moja córeczka była zachwycona, początkowo należy uważać, by elementy się nie pomieszały i sądzę, iż jest to pozycja dla dzieci powyżej czterech lat, by od razu nie zdewastowały książki. Starsze maluszki docenią możliwość układania obrazków z ulubionymi bohaterami, a czas spędzony z Maszą i jej przyjaciółmi sprawia dzieciom ogromną  radość.

Polecam 5/6 

Dziękuję !!!

4 komentarze:

 1. Moje dziecko nie ogląda bajek, a ja też dłuuugo nie wiedziałam, kim jest Masza i Niedźwiedź, ale dzięki tym nowościom Egmontu udało się nam nadrobić zaległości. Książeczka z puzzlami jest fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę kupić dla mojej córy ;) uwielbia interaktywne książki i wprost przepada za puzzlami . Lubi rownież Maszke choć osobiście nie wiem dlaczego ;) myśle ze to będzie dla niej cos nowego. Dziękuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. My jeszcze jej nie mamy, ale postaram się poszukać i na pewno zamówię. Jednak jak teraz zauważyłem, to bardzo chętnie dzieci bawią się nowymi puzzlami od https://modino.pl/trefl i przede wszystkim przy nich spędzają czas.

  OdpowiedzUsuń