wtorek, 9 maja 2017

"Piękna i Bestia. Kocham ten film" - recenzja

Historię Pięknej i Bestii zna prawie każdy, ale jeśli ktoś zapomniał lub nie kojarzy bohaterów, spieszę z wyjaśnieniami, o czym jest ta książka.

Bella, by ocalić ojca i uwolnić go z niewoli, postanawia zająć jego miejsce i spędzić wieczność u boku Bestii. Czas płynie, a dziewczyna zaczyna darzyć sympatią wielkie domostwo oraz przerażającego gospodarza. Kiedy opadną wszystkie płatki róży, mężczyzna na zawsze pozostanie Bestią, lecz jeśli obdarzy kogoś miłością i sam zostanie takimi uczuciami otoczony, mroczna klątwa przestanie działać. Czy Bella zdoła zmiękczyć serce Bestii? Tego dowiecie się z tej magicznej książki.

Jest to już kolejna książka z tej serii, w której zaczytuję się wspólnie z córką. Pięknie wydana, a twarda okładka jest wysoko przeze mnie ceniona. Zapewnia to trwałość, a młodsze dzieci nie zawsze delikatnie obchodzą się z książkami. Ilustrację są uroczę i w całości pokrywają strony. Tekstu jest mało, co uważam za wielki minus. Owszem, czyta się szybko i łatwo, bo język jest prost ale nie zajmuję to dużo czasu. Ilustrację trochę ten fakt rekompensują, bo moja trzyletnia córeczka analizowała każdą stronę i żądała wyjaśnień. Dłużej opowiadałam zilustrowane poczynania bohaterów niż czytałam. 


„Piękna i Bestia. Kocham ten film” to idealna lektura dla najmłodszych fanów Disneya, ale miałam niedawno okazję przeczytać jedną z książek, również wydanych przez to wydawnictwo, która bardzo przypomina tę serię, zarówno okładka jak i ilustrację były zachwycające. „Złota kolekcja” podobała mi się bardziej, lecz seria „Kocham ten film” nawiązuję do znanych animacji i czytanie tych bajek daję wiele radości małemu czytelnikowi.


Jestem wielką zwolenniczką czytania małym dzieciom. Rozwija to wyobraźnie, wycisza i wzmaga koncentrację. „Piękna i Bestia” w łatwy i niewymagający sposób oczaruję Wasze pociechy i będzie to czas bardzo dobrze spędzony. Polecam 4+/6

Dziękuję!

1 komentarz: