czwartek, 2 października 2014

"Dziewczę z sadu" L.M. Montgomery- recenzja


Lucy Maud Montgomery to kanadyjska pisarka (1874-1942) znana przede wszystkim z cyklu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jej książki poznały miliony czytelników. „Dziewczę z sadu” to moje pierwsze spotkanie z autorką.

Eric Marshall, skończył studia i planował pomóc ojcu prowadzić rodzinny interes. Choroba przyjaciela zmieniła jego plany. Larry West poprosił Erica o zastąpienie go w pracy. Młody mężczyzna zgadza się i wyjeżdża na Wyspę Księcia Edwarda i zostaje nauczycielem w Charlottetown. Na miejscu poznaję piękną dziewczynę Kilmeny, której oddaje swe serce.

Eric to miły, przystojny dwudziestoczteroletni mężczyzna, który jeszcze nigdy się nie zakochał. W nowym miejscu nudzi się i nie znajduję zadowolenia z pracy. Wszystko się zmieniło, kiedy spotyka Kilmeny. Dziewczyna wychowywana w samotności jest niemową. Między tym dwojgiem uczucie rośnie z dnia nadzień, lecz Eric będzie musiał walczyć o miłość, gdyż Kilmeny nie tak łatwo przekonać do zamążpójścia.

Jest to kolejne wydanie książki, piękna nowa okładka zachęca do poznania lektury. Wydawnictwo Egmont rozpoczął nową serię, nazwaną romantyczną i można w niej znaleźć wiele ciekawych pozycji.  

„Dziewczę z sadu” to po prostu książka o dziewczynie z sadu, tam się spotykali i poznawali. Jest to bardzo krótka lektura i ciężko napisać o niej recenzje nie zdradzając zbyt wiele.  Główny wątek to miłość między bohaterami. Uczucie niezwykle czyste i delikatne. Książka jest idealna zarówno dla młodej dziewczyny jak i dorosłej kobiety. W jeden wieczór można poznać historię pięknej miłości i zapragnąć takiego uczucia dla siebie. Miła lektura, polecam

4/6
Dziękuję!!!
 

4 komentarze:

  1. Nie znam tej powieści autorki, wiec chętnie sięgnę

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już kilka recenzji tej książki i mimo, że są bardzo różne, to z ciekawości chciałabym poznać

    OdpowiedzUsuń
  3. Spotykam się raczej ze średnimi ocenami co do tej książki. Raczej się na nią nie skuszę.

    OdpowiedzUsuń