poniedziałek, 26 stycznia 2015

"Niepokorny. Jego Siła" Jay Crownover- recenzja„Niepokorny” to już trzecia tom, bestselerowej serii „Naznaczeni Mężczyźni”, którą zapoczątkowała niezwykle dobra i wciągająca książka „Buntownik”. Powieści z tej serii są dzielone na dwie części, co nie do końca do mnie przemawia, ponieważ odbiór całej historii jest znacznie lepszy niż jej podział. Ja miałam szczęście i przeczytałam je bez żadnej przerwy.

Cora i Rome zostali postawieni przed trudnym i bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Oboje pracują nad związkiem, który stworzyli i starają się ułożyć sobie życie. Rome poczynił znaczące postępy, lecz Cora zraniona przez byłego chłopaka, boryka się z lękiem przed miłością. Czy obojgu uda się przetrwać trudne chwile?

W pierwszej części to Rome skupił na sobie całą uwagę, na co oczywiście nie narzekam, ponieważ takiemu mężczyźnie z pewnością uwaga się należy. W tej książce to Cora odczuwa lęk i strach przed oddaniem się całkowicie. Oboje stanowią doskonała parę ze względu na swoje niedoskonałości. Polubiłam ich od pierwszych stron powieści a ta sympatia utrzymała się do końca.

Jest to książka z gatunku New Adult i skupiamy się głównie na wątku miłosnym oraz problemach z przeszłości, które gnębią bohaterów. Jeśli ktoś oczekuję akcji usianej niebezpieczeństwem bądź napięcia, nie znajdzie jej tutaj. Choć zagrożenie się pojawia i jest miłym urozmaiceniem.

„Jego Siła” to przede wszystkim książka o uczuciach, napisana prostym, przyjemnym językiem. Relacja między Corą o Romem jest burzliwa, nie brak w niej ciętych ripost, ale przede wszystkim namiętnych wybuchów. Gorący seks dodaje rumieńców całej historii i bardzo mi się podoba jak autorka go przedstawiła.

Narracja jest podzielona między dwójkę głównych bohaterów i to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdziło, gdyż miałam wgląd w psychikę Cory oraz Rome’a.  Oczywiście pojawiło się kilka elementów, do których mam zastrzeżenia, lecz dotyczą zbyt istotnych spraw, bym mogła o nich tutaj wspomnieć, ponieważ nie chcę zbyt wiele zdradzać i psuć przyjemności czytania.


Z książką można miło spędzić czas, dlatego polecam dziewczyną, które lubią ten gatunek i seksownych bohaterów, a takich w tej serii nie brak.
Polecam 4/6

Dziękuję!!!

5 komentarzy:

 1. Dziewczyny będą zachwycone, ale ja jestem przekonany, że to książka nie dla mnie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się z tobą, to czysto kobieca literatura :)

   Usuń
 2. Mam w planach daną serię, tak by się kompletnie odstresować i spróbować trochę innego gatunku niż zazwyczaj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciesze się, polecam również "Zaczekaj na mnie"

   Usuń
 3. Pamiętam jak kiedyś planowałam nabyć "Buntownika", a tutaj widzę, że już III tom wyszedł :) Takie książki idealne są, gdy mamy ochotę na coś lekkiego po męczącym dniu. Tak jak napisałaś cechuje je prosty i przyjemny język :)

  OdpowiedzUsuń