sobota, 23 maja 2015

"Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce" Yvette Żółtowska-Darska- recenzja„Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chcę” to już druga książka z serii o sławnych piłkarzach i z zadowoleniem mogę stwierdzić, że są to książki, które zachwycają pod wieloma względami. Jest to lektura skierowana głównie do dzieci, jednak mogą ją czytać dosłownie wszyscy, a każdy laik w dziedzinie piłki nożnej, szybko i bezproblemowo pozna świat wielkich piłkarzy.

Kto nie zna Cristiano Ronaldo? Myślę, że każdy słyszał o tym niewątpliwie sławnym sportowcu i wie jak wygląda. Ta książka przybliża jego osobę i ujawnia fakty z życia Ronaldo. Nie jest to typowa, sztywna biografia, gdzie suche fakty zniechęcają. „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chcę” jest ciekawą, chwilami bajkową przygodą chłopca, który urósł i osiągnął sukces.

Książka przykuwa wzrok już samym wydaniem. Okładka intrygująca i choć nie jest to wydanie w twardej oprawie, to i tak solidności nie brak. Nie tylko okładka jest sztywna, ale i kartki. Jeśli chodzi o dzieci, gdyż to oni są grupą docelową, wydanie odgrywa istotną rolę. Taka lektura ma posłużyć długo, w niezmiennym stanie i myślę, że ta książka zda ten test wytrzymałości.

Język jest bardzo prosty i każde dziecko bezproblemowo poradzi sobie z lekturą tej książki. Autorka pisze lekko i potrafi zaciekawić czytelnika. Podoba mi się, że napisała tę serię, gdyż piłkarze to często idole małych chłopców, jednak większość myśli, że sukces przychodzi lekko. W tej książce widać, że tak nie jest, aby zrealizować swoje marzenia należy ciężko pracować, często rezygnować z zwykłych rzeczy a nawet walczyć ze swoimi słabościami. Lektura nie tylko pokazuję drugą stronę sławy i sportu, lecz zachęca do walki o swoje marzenia. 

W książce nie ma tylko treści, lecz ogrom zdjęć z życia piłkarza. Każda fotografia jest istotna i pięknie opisana. Jest to również podróż po świecie, autorka opowiada o miejscach odwiedzanych przez Ronaldo i ta część książka bardzo mi się podobała. 

„Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” to cudowna pozycja nie tylko dla fana piłki nożnej. Książka jest ogromnym motywatorem do walki o swoje marzenia. Polecam!
5-/6  


Dziękuję !
 

5 komentarzy:

 1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę i nie ma to nic wspólnego,że RM kocham nad życie ;D ♥ ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chyba kompletnie nie interesuję się piłką nożną ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po tę książkę nie sięgnąłbym w życiu, jednakże wydanie biografii Messiego bardzo chętnie bym poznał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie piłka nożna nie interesuje w ogóle, więc to książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piłkę tak sobie lubię ale,książka może być ciekawa

  OdpowiedzUsuń