wtorek, 19 lipca 2016

"KOLORAMA. Kalejdoskopowe inspiracje kolorystyczne"- recenzjaKolorowanie, to zajęcie, które z upływem czasu zdobywa coraz większe grono zwolenników. Sama uwielbiam kolorowanki, jednak postanowiłam tym razem spróbować czegoś nowego. „Kolorama” to trochę inna odsłona tegoż właśnie zajęcia. 


„KOLORAMA. Kalejdoskopowe inspiracje kolorystyczne” to kolorowanka polegająca na malowaniu według kodu, a kod jest bardzo prosty. Obrazy zostały podzielone na pola, które są ponumerowane. Każdemu numerowi przypisano kolor, oczywiście w zależności od wzory, który wybraliśmy. W ten oto sposób należy wypełnić pola i np. wszystkie jedynki pokolorować na różowo. 


Pierwszy raz zetknęłam się z taką kolorowanką i postanowiłam spróbować pokolorować ją pisakami. Zważywszy na numeracje, doszłam do wniosku, że im bardziej intensywny kolor, tym lepiej. Efekt był satysfakcjonujący. Drugie podejście zrobiłam z kredkami i tutaj również byłam zadowolona, jednak polecam wybrać kredki o wysokiej pigmentacji. 


Jestem zdziwiona ceną „KOLORAMY”, gdyż można ją kupić w promocji za ok. 15zł. Jest to cena odpowiednia, a biorąc pod uwagę jakość wydani i format, nikt nie będzie nią rozczarowany.   Wzory są jednostronne, jednak papier jest gruby i przebicie kolorów na drugą stronę nie grozi, nawet używając pisaków. Gdyby kartki zostały przystosowane tak, by łatwo było wyrywać obrazki w pełni byłabym zadowolona.Zbiór 29 prac nie skupia się na jednej tematyce, przedstawia budowle, zwierzęta i przyrodę, a ta różnorodność zadowoli większe grono odbiorców.


Polecam wszystkim fanom kolorowanek, bez względu na wiek. 5-/6


Dziękuję!
Kolorowanka dostępna TU!
2 komentarze:

  1. Dla osób, które uwielbiają kolorować to z pewnością frajda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wooow idealna kolorowanka antystresowa :D

    OdpowiedzUsuń