piątek, 6 stycznia 2017

"Co każdy koń wiedzieć powinien" Hill Cherry- recenzja

Cherry Hill jest autorką bestselerowych książek i poradników sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy. Cherry jest nie tylko pisarką, ale przede wszystkim trenerką, instruktorką i sędzią dla wielu amerykańskich organizacji koni.

Konie są piękne, majestatyczne, przyjacielskie, ale i niebezpieczne. Przy tych dużych zwierzętach należy zachować ostrożność i siłę, bo najważniejsze, by one szanowały człowieka i respektowały jego polecenia.

 „Co każdy koń wiedzieć powinien” to książka, która w zrozumiały sposób ułatwi koniowi asymilację w świecie ludzi, który coraz częściej obfituję w technologię i przedmioty, które budzą lęk.

Książka dla doświadczonych hodowców koni odkrywcza nie jest i momentami oczywistość niektórych spraw może być nudna, lecz dla laika bądź początkującego hodowcy, może okazać się prawdziwą skarbnicą wiedzy. Cherry Hill przytacza przykłady ze swojego życia, które ułatwiają zrozumienie niektórych problemów. Książka napisana jest prostym językiem, lecz niektóre sprawy są roztrząsane bardzo długo, a rozwiązanie różnych problemów polega na zastosowaniu tych samych technik, które nie różnią się praktycznie niczym, a podobne porównania nie wzbudziły mojego entuzjazmu. Niektóre przykłady nie znajdują również zastosowania w naszym klimacie.


„Co każdy koń wiedzieć powinien” to książka, która ujawnia czułe miejsca konia i jego upodobania odnośnie pieszczot, co niewątpliwie jest podstawą do nawiązania więzi z koniem. Idealna lektura dla miłośników koni oraz psychologii zwierząt, choć spodziewałam się po książce więcej. Dla tych, którzy dopiero zagłębiają się w świat koni, jest wartościową lekturą i to im w szczególności polecam tę książę. 3+/6 

Dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz