wtorek, 21 listopada 2017

Elmer. Kolorowe przygody + Wyścig + Wyjątkowy dzień! = Najlepsze bajki dla dzieci!

Długo czekałam na nowe przygody Elmera i teraz, kiedy w moje ręce trafiły trzy najnowsze książki o tym niezwykłym słoniu, dosłownie skakałam z radości. Czasami zastanawiam się, czy aby ja sama nie jestem bardziej oczarowana Elmerem, niż moje dzieci. Kocham Elmera i wcale się tego nie wstydzę!

David McKee stworzył niezwykłą serię, której bohaterem jest sympatyczny słoń, ale nie taki zwyczajny i szary, bo Elmer jest kolorowy i w kratę! Główny bohater jest gwiazdą dżungli i każdy go lubi, bo inny, nie znaczy zły! Elmer uczy tolerancji, prawdziwej zabawy, uczciwości i wielu innych cennych rzeczy.

Wartość edukacyjna jest bardzo istotna i każda z bajek ma w sobie kilka cennych rad. Bajki są krótkie, ale prostota i mądrość tych opowieści czyni je tak wyjątkowymi, bo młody czytelnik bez problemu zrozumie bajeczkę. Strony są w całości pokryte ilustracjami, co niewątpliwie spodoba się dzieciom!


Przygody Elmera, to ulubiona seria moich dzieci, a i ja uległam urokowi tego kraciastego słonia. Wielokrotnie wracaliśmy do książek o Elmerze i z pewnością jeszcze wiele razy umili nam wspólne wieczory. Z tymi książkami nie można się nudzić, Elmer na to nie pozwoli!  Nie mam swojej ulubionej bajki, bo wszystkie są wspaniałe i polecam je z czystym sumieniem! 10/10! 

Dziękuję! 

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tych książeczkach, ale chętnie przyjrzę się im bliżej. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A właśnie poszukuję jakichś książek na prezent świąteczny :) może się nada. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń