środa, 1 listopada 2017

Co czytać dzieciom? Baśnie dla najmłodszych i Miasteczko z bajki - recenzja!

„Baśnie dla najmłodszych” to pięknie wydany zbiór znanych i lubianych bajek. Wybrałam tę książkę dla moje córki właśnie dlatego, że w środku można znaleźć dziesięć bajek.

Historie są mocno skrócone i jeśli ma być to książka dla przedszkolaka, właśnie takie rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Dziecko w tak młodym wieku nie potrafi jeszcze się skupić na dłuższych opowieściach, więc taka bajka, którą można przeczytać w ciągu kilku minut, jest po prostu idealna. Ilustracje są piękne, okładka twarda, co uwielbiam w książkach dla dzieci.

 Czytam codzienni i często wracam do tych samych bajek, dlatego solidnie wydana książka, to podstawa! Język jest prosty, a najmłodszy czytelnik nie ma problemu w zrozumieniu czytanej bajeczki.


„Baśnie dla najmłodszych” to magiczna i pełna nieziemskich przygód księga, którą pokochają najmłodsi. Historia Jasia i Małgosi będzie przestrogą, Kopciuszek roznieci dziecięce marzenia, a Calineczka zapewni niezapomnianą przygodę! Wielu przesympatycznych bohaterów, którzy nie pozwalają się nudzić! Polecam 8/10!  

Dziękuję: Wydawnictwu Wilga

***

„Miasteczko z bajki” to przesympatyczna książeczka dla najmłodszych! Uwielbiam wiersze dla dzieci, które nie tylko podobają się młodym odbiorcom, ale pozwalają czytelnikowi na zabawę głosem! 

Moja córeczka zawsze uważnie słucha, a ja czerpie z czytania taką samą przyjemność jak ona. Wierszyki są śmieszne, ilustrację ciekawe i wzbudzają zainteresowanie najmłodszych. Interpretacja rysunków i odpowiadanie na  pytania, trwa dłużej niż samo czytanie! 

Zarówno okładka jak i strony są wykonanie z twardej i wytrzymałej tektury! Urocza, zabawna książka, do której z pewnością wrócę, tym bardziej, że jest to książeczka dla chłopców i dziewczynek! 7/10

Dziękuję: Wydawnictwu Papilon

2 komentarze:

  1. Przyjemne dla oka okładki!
    Pozdrawiam, Daria z book-night

    OdpowiedzUsuń
  2. Szukam dla syna krótkich bajek,zeby sam czytal. Moze te akurat sie nadadza

    OdpowiedzUsuń