środa, 29 maja 2019

"The Darkest Star. Magiczny pył" Jennifer L. Armentrout - Recenzja


Seria „Lux” to jedna z moich ulubionych i każda kolejna historia z tego uniwersum jest na wagę złota! Kocham wszystkie książki tej autorki i mam do niej słabość, pisze lekko i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Tym razem czuję ogromny niedosyt i mam wrażenie, że czegoś tu zabrakło.
Evie wbrew zakazom, idzie do klubu, gdzie nieoczekiwanie wpada w kłopoty i spotyka Lucka. Chłopak tylko z pozoru może wydawać się Luksjanem, bo prawda jest bardziej złożona. Zetknięcie tej dwójki wszystko zmienia, bo umowa sprzed lat przestaje obowiązywać. Ich dziwna relacja zacieśnia się jeszcze bardziej, gdy w szkole dziewczyny dochodzi do tajemniczych morderstw, ponieważ ślady wskazują, że mordercą może być kosmita.
„Magiczny pył” to książka tylko dla fanów serii, a przynajmniej tych czytelników, którzy mają jakieś pojęcie o Luksjanach, Originach i Arumianinach. Akcja zaczyna się cztery lata po wydarzeniach z "Opposition", a główni bohaterowie przewinęli się w poprzedniej serii, co prawda nie odegrali tam  szczególnie znaczących ról. Luck jest Originem wychodowanym w laboratorium i jest niezwykle potężny. Bardzo sympatyczny bohater, lubiący teksty  z seriali i filmów, za co go uwielbiam. Zdecydowanie ma coś w sobie. Bardzo mądry i irytujący.   Z łatwością można go polubić. Evie jest narratorką i czegoś mi w niej zabrakło. Mało wyrazista postać i co jest dziwne, naprawdę ją lubię, ale chwilami załamywałam ręce nad jej nieodpowiedzialnym zachowaniem. Bo powiedzmy sobie szczerze, kiedy ktoś Ci zagraża, to raczej pamięta się o uruchomieniu alarmu. Mogłabym się przyczepić do kilku sytuacji, ale tak naprawdę książkę czytałam z przyjemnością, nie nudziłam się, ale też całkowicie świadomie mogę powiedzieć, że nie jest ona idealna.
Akcja też nie należy do najszybszych. Początek mocny i obiecujący, ale później pojawia się szkolne życie Evie i te niejasne rozmowy z Luckiem, który wie wszystko, ale nie ujawnia nic i to wcale nie potęgowało napięcia, a tylko mocno mnie frustrowało.   Sama fabuła jest dobra, bohaterowie sympatyczni, jednak z tej części dowiedziałam się tylko tego, co już podejrzewałam od początku, czyli prawdy o głównej bohaterce. Pojawiło się nowe zagrożenie, ale nic po za tym się nie dowiedziałam i teraz by poznać prawdę, należy czekać na kolejny tom. "Obsesja" jest również dodatkiem do tej serii, a jednak stanowi ona alternatywę dla starszych fanów i jest to książka genialna, jak dla mnie 10, czego nie mogę powiedzieć o „Magicznym pyle”, bo to raczej kolejna młodzieżówka.

„Magiczny pył” to dopiero początek nowej serii i choć pochłonęłam powieść bardzo szybko, to mam mieszane uczucia. Uwielbiam lekki styl autorki i świat, który stworzyła, dlatego ciągnie mnie do kosmicznych bohaterów i ciągle mi mało! Czuję niedosyt i chcę więcej! 7-/10

4 komentarze:

  1. Przepadam za serią Lux, chociaż jest dosyć oklepana. Ale zdecydowanie sięgnę i po tę historię!

    OdpowiedzUsuń

  2. Hermes handbags Luxury Genuine Leather Bags. If you have ever drooled over the gorgeous and exquisite Handbags available in any outlet, you would love to own one. The existing counterfeit Christian Doir Handbags available in this website include classy and sophisticated Monogram Canvas leather handbags which come in colours like white, black, brown and blue. You can also choose from Rolex Watches of Kelly bags which come with more luxurious colours and designs.

    OdpowiedzUsuń