czwartek, 30 kwietnia 2015

"Zostań ze mną. Tom 1 i 2" J.Lynn- recenzjaNigdy nie sądziłam, że „Zaczekaj na mnie” pokaże mi nowe oblicze New Aldut, ponieważ książka ta zapoczątkowała fenomenalną serię, wyczekuje każdego kolejnego tomu i z wielkim zaufaniem sięgam po lekturę. Początkowo nie wiedziałam, kim jest autorka i dopiero podczas lektury „Zostań ze mną” odkryłam prawdę. Moja opinia się nie zmieniła, być może umocniłam się w przekonaniu, że wszystko, co wychodzi spod pióra autorki, jest czymś wartościowym i genialnym. Pani J. Lynn to tak naprawdę Jennifer L. Armentrout, autora „Obsydiana”. 

„Zostań ze mną” to historia Calli i Jaxa. Dziewczyna mocno dotknięta przez los, została  poparzona, co pozostawiło blizny nie tylko na ciele, ale i na psychice. Trudne dzieciństwo z matką narkomanką, skłoniło ją do wyjazdu i samodzielnego życia, lecz pewna sytuacja zmusza ją do powrotu do rodzinnego miasta i wyjaśnienia spraw z mamą. Na miejscu okazuję się, że jest zdana na samą siebie, a jej życie jest zagrożone. Pomoc znajduję w ramionach przystojnego Jaxa.

Calle poznałam już w poprzedniej części i cieszę się, że w „Zostań ze mną” mogłam przybliżyć sobie jej osobę, gdyż była dla mnie wielką zagadką. Ta historia troszkę się różni od pozostałych. Jest mroczniejsza i pomimo realności i prawdopodobieństwa, była bardziej sensacyjna. Niewiele osób miało takie życie jak Cala, dlatego trudniej sobie to wyobrazić. Calla i Jax są w trudnej i niebezpiecznej sytuacji, pojawiają się strzelaniny a napięcie jest wyczuwalne przez większość książki. Brakowało mi lekkości, jednak Katie, striptizerka o specyficznym uosobieniu, częściowo to wynagrodziła.

Calla i Jax to główni bohaterowie i to na nich skupiamy się całkowicie. Są barwi i interesujący, ich przeszłość do łatwych nie należy, dlatego poznawanie ich było prawdziwą przyjemnością, co prawda naznaczoną smutkiem i bólem. Zarówno Calla jak i Jax mają wiele tajemnic, które wychodzą na jaw stopniowo i kilka zaskakujących zwrotów akcji się pojawiło.

W książce nie brakuję scen seksu, są one pikantne i myślę, że zadowolą każdego fana erotyki. W tej serii podoba mi się, że jest dobrze nakreślona fabuła a seks jest naprawdę gorącym dodatkiem. Wszystko jest wyważone i w odpowiednich dawkach, dlatego preferuję książki J.Lynn od tradycyjnych erotyków. 

„Zostań ze mną” to trudna opowieść o życiu i konsekwencjach swoich czynów, gdzie miłość daję nadzieję na lepszą przyszłość. Książkę czyta się lekko i szybko, wciąga od pierwszej strony i z niecierpliwością czekam na kolejny tom, ponieważ ufam autorce bezgranicznie i wiem, że mnie nie zawiedzie. Najlepsza seria New Adult, jaką czytałam.
Polecam 5/6
Dziękuję!!!

2 komentarze:

  1. Nie przepadam za New Adult, ale za to książki J.Lynn z tego gatunku są jedynymi, jakie "trawię" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię "New Adult" i z chęcią zapoznam się z tą serią :)

    Zapraszamy na konkurs, 2 ostatnie godziny :)
    http://books-culture.blogspot.com/2015/04/zgarnij-szepty-o-wschodzie-ksiezyca.html

    OdpowiedzUsuń