niedziela, 6 marca 2016

"Fantastyczne miasta", "Fantastyczne konstrujcje"- kolorowanki dla dorosłychKolorowanki dla dorosłych, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ostatnio bardzo modne stało się kolorowanie i w końcu sama postanowiłam spróbować tej zabawy. Czy działają antystresowo? Ciężko powiedzieć, gdyż sama jestem niezestresowaną osobą. Zdecydowałam się na kolorowanki, ponieważ uwielbiam prace manualne, a kolorowanki umożliwiają mi robienie czegoś twórczego. 

Mój pierwszy wybór padła na prace Pana Steve’a McDonalda, rysownika i podróżnika. Jego prace często były pokazywane w filmach dokumentalnych bądź galeriach. „Fantastyczne miasta” oraz „Fantastyczne konstrukcje” to zbiór pięknych rysunków przedstawiających miasta oraz budowle, każda z kolorowanek jest opatrzona w nawę, która wyjaśnia skąd pochodzi dana praca. Największe wrażenie zrobiła na mnie trudność. Ogrom szczegółów oraz detali przyprawia o zawrót głowy, z pewnością artysta napracowała się nad stworzeniem tych kolorowanek. Jeśli ktoś jest już zapalonym „kolorowaczem” to powinien spróbować tych właśnie wzorów, które stanowią nie lada wyzwanie. 

Wybór kredek również stanowi problem, nie sądziłam, że istniej aż tyle rodzajów. Początkujący mogą wybrać najtańsze, by sprawdzić czy ten sposób spędzana czasu przypadnie im do gustu, lecz jeśli zdecydujecie się na kontynuację przygody z kolorowankami, warto poszukać kredek o wysokiej pigmentacji, gdyż dzięki nim można uzyskać lepszy efekt. W tych kolorowankach świetnie sprawdzą się cienkopisy, ponieważ łatwiej pokolorować szczegóły, a jest ich bardzo dużo. 

Cena również jest przystępna, tym bardziej, że kolorowanki są dużego formatu i mają kilkadziesiąt stron. Byłabym całkowicie usatysfakcjonowana, gdyby kolorowanki posiadały usztywnienie, dzięki czemu można by kolorować w każdej, dowolnej pozycji, a tak trzeba sobie zagospodarować dużo miejsca. Fascynaci kolorowania obowiązkowo powinni sięgnąć po „Fantastyczne miasta oraz konstrukcję”, ponieważ stanowią prawdziwy test umiejętności, wytrwałości i silnej woli. Pokolorowanie jednej pracy zajmuję wile godzin, lecz zapewniam, że warto! 

„Fantastyczne miasta” oraz „Fantastyczne konstrukcje” to doskonały sposób na relaks. Można dzięki nim rozwijać zdolności manualne, a satysfakcja z ukończonej pracy jest nieoceniona! Mam nadzieję, że i Wy rozsmakujecie się w tej niewybrednej zabawie. Polecam!
5/6

Dziękuję!!!

"Fantastyczne miasta" dostępne TU!
"Fantastyczne konstrukcje" dostępne TU!

6 komentarzy:

 1. Kolorowanki dla dorosłych to świetna sprawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie koloruję, ale chyba niebawem zacznę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dwie równie bardzo ciekawe, ale czasu mam tak mało :(

  Pozdrawiam!
  krainaksiazkazwana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, podobają mi się. Ja posiadam jedną kolorowankę i byłam bardzo podekscytowana jak już ją miałam w domu. Ale nawet jednego obrazka nie pokolorowałam. Nie wykluczam jednak, że jeszcze się w jakąś zaopatrzę ;)

  OdpowiedzUsuń