sobota, 13 sierpnia 2016

"Koloruj według numerów. Zwierzęta" Gilbert Elizabeth- recenzja„Koloruj według numerów. Zwierzęta” to kolorowanka, która jest również poradnikiem. Jeszcze nigdy nie spotkałam takiego połączenia i muszę zaznaczyć, że ta wyjątkowość sprawia, że kolorowanka zyskuję na wartości i należy zwrócić na nią uwagę.


Już sam sposób kolorowania różni się od tradycyjnego. Wzory składają się z geometrycznych kształtów, z których każdy posiada numerek, a liczbą został przypisany kolor. Należy postępować według klucza znajdującego się na początku książki i cieszyć pięknymi rysunkami.  Zadanie proste, ale żeby zadowolić bardziej wprawnych rysowników, wzory zostały posegregowane według trudności. Początkujący zaczynają od poziomu najłatwiejszego, a kiedy poczują się pewniej, mogą wypróbować rysunki z grupy średnio zaawansowanej. Żądni trudnych szablonów, stanowiących prawdziwe wyzwanie, z pewnością poczują się spełnieni wypierając coś z rysunków zaawansowanych, które są naprawdę trudne. Kolorowanka wydaję się łatwa, ale w rzeczywistości jest skomplikowana, nawet te rysunki z grupy dla początkujących. Wymaga dużego skupienia, a mózg pracuje na wysokich obrotach, co z pewnością jest plusem.


Porady, w które została wzbogacona ta książka, pomogą niejednemu początkującemu rysownikowi, a i tym już wprawionym zdradzą kilka trików. Dowiecie się jak mieszać i cieniować kolory, bądź powielić szablon. Kilka ciekawych sztuczek ułatwi kolorowanie nie tylko tej kolorowanki, ale i innych.


Zbiór pięknie i profesjonalnie wydana. Dajcie się porwać magii kolorowania i aktywujcie uśpione rejony mózgu. Jest to nowe, zajmujące hobby, które rozwija zdolności i pobudza do działania. Polecam!

4+/6
Kolorowanka dostępna TU! 

Dziękuję!!!

3 komentarze:

 1. Przepiękna kolorowanka! Na początku byłam im przeciwna, ale odkąd zdobyłam swoją pierwszą, co prawda biedronkową książeczkę, zakochałam się w kolorowaniu. Z bólem serca przyznaję, że nie mam jednak zbyt wiele czasu na nową pasję :C
  Pozdrawiam cieplutko,
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa ta kolorowanka. Na razie sięgałam tylko po te "dla dorosłych", ale ta wydaje się być również fascynująca :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba coś dla mnie! Uwielbiam kolorowanki - coś, czym mogę zająć ręce na lekcjach lub podczas oglądania filmu. A kolorowanie według numerków jest świetne. :)
  Pozdrawiam cieplutko
  Dominika z Books of Souls

  OdpowiedzUsuń