sobota, 27 sierpnia 2016

"Przez niego zginę" K.A. Tucker- recenzjaMaggie przyjeżdża do Nowego Jorku, by spakować rzeczy zmarłej przyjaciółki, co bezpowrotnie odmienia jej życie. Policja twierdzi, że Celine popełniła samobójstwo i ma na to silne dowody, lecz dziewczyny przyjaźniły się od dzieciństwa, dlatego trudno w to uwierzyć. Maggie odkrywa w mieszkaniu przedmioty, które nią wstrząsają i utwierdzają w przekonaniu, że Celine jednak się nie zabiła, a została zamordowana. Śledztwo, jakie prowadzi, coraz bardziej obnaża prawdę o jej przyjaciółce, o której dotąd nie miała pojęcia. 


Maggie to dwudziestoośmioletnia kobieta pochodząca z zamożnej rodziny, lecz całkowicie poświęciła się pracy charytatywnej. Córka jej niani, Celine, była dla niej jak siostra, dlatego informacja o jej śmierci nią wstrząsnęła. Maggie to sympatyczna bohatera, o dobrym sercu, lecz jest również odważna i zdeterminowana, z pewnością nie zalicza się do głupiutkich bohaterek. Autorka nie uczyniła z niej również niezwyciężonej postaci. Popełnia błędy, lecz błyszczy inteligencją. K.A. Tucker znalazła złoty środek i w bardzo realny sposób oddała charakter kobiety. 


Co ciekawe, to nie na Maggie skupiłam uwagę. Cała akcja krąży wokół podejrzanej śmierci Celine. Pamiętniki dziewczyny, rzucają nieco światła na dotychczasowe życie kobiety w Nowym Jorku. Pełno skrywanych tajemnic i fascynująca pasja denatki, olśniewają czytelnika i sprawiają, że chcę się poznać wszystkie tajemnice i szczegóły z jej dotychczasowego życia. 


Meggie prowadzi nas przez tę historię, jednak zapiski z pamiętnika przyjaciółki wnoszą bardzo dużo, a w kilku rozdziałach to Celine jest narratorem. Byłam zdziwiona, jak bardzo wyczekiwałam tych właśnie momentów. Przyznaje, że błyskawiczne wpadałam na to, kto jest mordercą, ale czytając takie książki popadam w paranoję i zaczynam podejrzewać dosłownie każdego, nawet starsze panie. Moje szybkie odkrycie, wcale nie było złe, bo autorka miała w rękawie niejednego asa i ujawniała je bardzo rozmyślnie. Podczas czytania książki przeżyłam kilka  zaskoczeń, co jest ogromnym plusem. Autorka ciekawie ukierunkowała akcje i motywy kierujące bohaterami. Wiele interesujących wątków, których Wam nie zdradzę. Zapewniam jednak, że dużo dzieję się w tej książce, dlatego oderwanie się od lektury jest trudnym zadaniem. 


Autorka znana jest w Polsce dzięki wspaniałej serii New Adult, a pierwszy tom „Dziesięć płytkich oddechów” uważam z jedną z najlepszy książek z tego gatunku. Po następną książkę autorki sięgnęłam zniecierpliwiona i z wielkimi oczekiwaniami. „Przez niego zginę” to nowe, dotąd nieznane oblicze autorki. Książa ostra, tajemnicza i świetnie napisana. 


Nie jestem specjalistką od  kryminałów, ale gdyby wszystkie  były takie jak „Przez niego zginę”, to szybko nadrobiłabym braki! Akcja jest dynamiczna, pełna napięcia i szokujących sekretów, a bohaterowie nieprzeciętni. Kryminał jak się patrzy, ale doszukać się tu można również innych gatunków, co zadowoli niejednego czytelnika! Polecam!

5/6

Dziękuję!
Książka dostępna TU!

6 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki i na pewno w wolnej chwili po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam!
  Katherine Parker - About Katherine

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na półce już 4 nieprzeczytane książki i chyba zaraz będzie ich o jeszcze jedną więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że kompletnie się nie spodziewałam, że ta książka jest kryminałem. Patrząc tylko na okładkę i na poprzednią twórczość autorki, można by myśleć, że jest to kolejna młodzieżówka. Jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ naprawdę uwielbiam kryminały! :)
  Pozdrawiam cieplutko
  Dominika z Books of Souls

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się bardzo ekscytująco, a że też bardzo lubię serię "Dziesięć płytkich oddechów", to na 100% sięgnę po tę nowość :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za kryminałami , ale to jest K.A.Tucker więc nie mam wyjścia. Już nie mogę się doczekać, kiedy książka wpadnie w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również nie przepadam za kryminałami, ale ten czyta się super !

   Usuń