wtorek, 5 lutego 2013

Serce w chmurach- J.E. Smith : recenzja


Sięgając po te książkę, czułam lekką obawę. Jednak okazało się, że nie należy bać się nieznanego.

Siedemnastoletnia Hadley spóźniła się na samolot, którym miała polecieć do Londynu na ślub ojca. Kolejny  jest kilka godzin później, w tym czasie nieoczekiwanie w poczekalni poznaje przystojnego Oliviera.

Hadley  ma wielkie niebieski oczy i długie słomiane włosy, co w połączeniu z jej wybuchowym charakterem tworzy mieszankę istnie bombową.
Olivier jest sympatyczny, rozwiane włosy o uroczy uśmiech sprawiają, że czytelnik od razu go lubi.

Ich znajomość szybko nabiera rumieńców. Okazuje się, że on również leci do Londynu i to tym samym samolotem. Za sprawą uroku Oliviera udaje im się usiąść koło siebie. Przez  całą podróż rozmawiają nie tylko o rzeczach błahych ale i poważnych.

Hadley czuje żal do ojca za to, że zostawił ją i matkę a fakt, że ponownie się żeni przepełnia czarę goryczy.  Zwierza się z tego Olivierowi, a on nieustannie próbuję ją pocieszyć i rozweselić. Uświadamia jej, że powinna dać ojcu szanse i wybaczyć mu, co bohaterce przychodzi z wielkim trudem.

Po wylądowaniu rozdzielają się. Hadlej ląduje na ślubie a Olivier na…..? (nie zdradzę wszystkich szczegółów)

Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, dzięki czemu jest niezwykle dynamiczna. Opowiada nie tylko o miłości ale również o tłumionym bólu i żalu bohaterki. Hadley nie mogła zrozumieć dlaczego ojciec ją opuścił a jednocześnie szukała bliskości z nim.

„Serce w chmurach” to książka która bawi i wzrusza. Wciąga bez reszty i cieszę się, że mogłam ją przeczytać, żałuję tylko, że tak późno od premiery.  Na pewno wrócę do tej książki, bo napawa nadzieją. Książka przepełniona jest wieloma zbiegami okoliczności, ale nie czułam, aby autorka naciągała fakty. Całość była spójna i o wiele za szybko się ją czytało. Nawet nie wiem kiedy, a już był koniec L  Czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa? Po tej książce wieże, że tak. ?Na świecie jest wiele dziwnych zjawisk ,więc czemu nie zakochać się w chłopcu z lotniska?

Gorąco polecam, w szczególności dziewczyną. Na pewno ta ciepło i zabawna książka was nie zawiedzie a jednocześnie sprawi wiele przyjemności i radości.

5/6
Za egzemparz recenzencki dziękuje wydawnictwu:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz