środa, 16 listopada 2016

"Klasyka Disneya. Złota księga bajek do słuchania" - recenzja


Bajki są częstym gościem w moim domu, a co za tym idzie, nieustannie poszukuje nowych i wartych uwagi lektur.
Tym razem zdecydowałam się na propozycję od Wydawnictwa Egmont, ponieważ już czytałam książki dla najmłodszych z oferty tego właśnie wydawnictwa i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. „Złota księga bajek do słuchania” okazała się doskonałym wyborem.
Prawie dwieście stron, a w tym 6 znanych bajek, więc jest, w czym wybierać. Strony są w całości pokryte pięknymi obrazkami i wzbudzają w młodym czytelniku ogromne zainteresowanie. Bajki są mocno streszczone, ale nadal ciekawe. Najważniejsze zdążenia zostały ujęte, a zjawiskowe przygody bohaterów absorbują i w pełni zadowalają malucha. Jest to skrócona wersja znanych bajek, lecz tekstu jest całkiem sporo, najprościej mówiąc, książka będzie czytana przez kilka wieczorów.
Biorąc pod uwagę piękne wydanie, ilustrację, objętość tekstu oraz fakt, że w książce znajduję się płyta, którą można włączyć dziecku, jeśli nie ma się czasu poczytać, to cena jest prawdziwą okazją.

„Złota księga bajek” to pięknie wydana książka nie tylko dla najmłodszych, ale i starszych, już potrafiących czytać dzieci, które przeżyją niezapomniane przygody z bohaterami znanymi, pełnymi energii i zaskakujących pomysłów. Polecam 5/6!
W książce znajdziecie bajki:
1.       Alicja w Krainie Czarów
2.       Pinokio
3.       Księga dżungli
4.       Aladyn
5.       Król Lew
6.       101 dalmatyńczyków

Dziękuję!

4 komentarze: