czwartek, 20 października 2016

Najpiękniejsze Baśnie Bajki Legendy- recenzja


Dzieci łakną książek, kiedy mogą brać przykład z rodziców. Jeśli mają, na kim wzorować się, nie trzeba swojej pociechy namawiać do czytania, czy też wysłuchania bajki na dobranoc. Dziecko wiedzione chęcią naśladowania, samo domaga się lektury przed snem. A wtedy już można się tylko cieszyć.
Wybór książki dla dziecka nie jest tak prosty jakby się mogło wydawać. Jeśli czytamy dużo i często, warto rozejrzeć się za obszerną księgą. Moją uwagę zwrócił przepięknie wydany zbiór. „Najpiękniejsze Baśnie Bajki Legendy” to prawdziwa perełka w tej kategorii.

W książce zgromadzono najpopularniejsze baśnie Andersena oraz kultowe historie Braci Grim. Już to powinno stanowić łakomy kąsek, lecz w księdze można znaleźć również legendy polskie, baśnie azjatyckie, rosyjskie oraz z tysiąca i jednej nocy. Jest, w czym wybierać i choć baśnie Andersea, czy braci Grim nie były mi obce, to pozostałe stanowiły dla mnie nową i zaskakującą lekturę. Zawstydzający może być fakt, że polskie opowieści nie były mi dobrze znane, a dzięki tej książce odświeżyłam sobie już dawno zapomniane historie.
Jest to książka dla najmłodszych czytelników, a ja mam wrażenie, że przezywam ponowne dzieciństwo, które niestety było bardzo ubogie w bajki. Teraz czerpię taką samą przyjemność z czytania jak moja córka. Księga została napisana przyjemny i łatwym w odbiorze językiem, co jest najważniejsze. Historyjki o różnej długości, absorbują młodego czytelnika, w tym przypadku słuchacza. Przepiękne barwy i ilustrację, które musze prezentować po każdej bajeczce, robią prawdziwą furorę i wywołują ogrom pytań. Pomimo pięknego wydania, najistotniejsza jest treść. Zależało mi na tym, by książka wystarczyła na wiele, czytelniczych wieczorów. Moje oczekiwania zostały spełnione i to z nawiązką.

Książka idealna dla dzieci, świetnie sprawdzi się, jako usypiacz, a przy tym bezproblemowo i w niewymuszony sposób pokazuje, co jest dobre, a co złe. Zaskoczyła mnie bezpośredniość niektórych bajek i legend, z tego powodu, polecam ją również starszym czytelnikom. Wielowymiarowy morał jest wartością dla wszystkich i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z mądrości płynącej z tych opowieści, czy też ponownie damy się pochłonąć pędowi kariery.  Wspaniała przygoda i nieziemska podróż, dzieci będą zachwycone!  
Polecam! 5/6
Dziękuję!
Książkę można zamówić: TU!

3 komentarze:

  1. Książka prezentuje się pięknie. Świetny prezent dla dzieciaczków :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama byłabym zachwycona. Na prezent to idealna książka.

    OdpowiedzUsuń