niedziela, 30 października 2016

"Wiersze" Julian Tuwim, Jan Brzechwa- recenzja + czytam dzieciom !


Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zna prawie każdy, oczywiście nie wszystkie. Dzięki wydawnictwu Zielona Sowa wybrane utwory pisarzy zostały zgromadzone w jednym miejscu. Jest to wspaniałe rozwiązanie i książki tę sprawdzą się doskonale, jako czytanka przed snem, czy też w ciągu dnia. Są zabawne, a dzieci to uwielbiają. Ja również czerpałam przyjemność z czytana i uśmiechałam z rozbawienia.

W książkach znajdziecie przepiękne ilustrację, które znajdują się na każdej stronie. Obrazki przykuwają wzrok i stanowią idealne dopełnienie. Niecodzienni bohaterowi zabiorą czytelnika w podróż pełną zaskakujących zdarzeń i zjawiskowych przygód. Większość utworów tłumaczy dziecku tematy tajemnicze. Zakatarzona Katarzyna w prosty sposób wyjaśni, jak przenosi się katar. Maluch również pozna zwierzęta i ich charakter w zrozumiały sposób. Takich przykładów jest bardzo dużo, a korzyści się na tym nie kończą. Litery są duże, więc straszę dziecko, będzie mogło poćwiczyć czytanie. W szkole z pewnością też się  przyda.
Okładki są piękne, lecz miękkie. Jeśli chodzi o książki dla dzieci, to wolę wybierać tę z twardą okładką, bo wiem, że są wytrzymalsze. Niemniej jednak cena jest korzysta i warto kupić wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Polecam 4+/6


Posłuchaj :)
Dziękuję!

1 komentarz: