czwartek, 27 października 2016

"Neymar. Czarodziej futbolu" Tuzimek Dariusz- recenzja


„Neymar. Czarodziej futbolu” to już piata książka, która ukazała się w cyklu –NIE TYLKO DLA FAN! Nazwa trafna i idealnie oddaję wartość tych książek.
Jest to biografia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka jest pięknie wydana. Zdjęcia przykuwają wzrok i są one pewnego rodzaju fotorelacją z życia i kariery Neymara. Nie trzeba być zagorzałym fanem, by czytać tę książkę, ponieważ napisana jest przyjemny językiem, który dosłownie się pochłania. W książce nie znajdują się same zdjęcia, znajdziecie w niej  fakty z życia sławnego sportowca, opisane obszernie i ciekawie.

Był Messi, Ronaldo, Ibra, Lewandowski, a teraz przyszła pora na Neymara. Co ciekawe, poznając losy każdego z piłkarzy, ma się wrażenie, że czyta się o zwykłych chłopcach, a nie o znanych na całym świecie sportowcach. Dariusz Tuzimek, doświadczony dziennikarz sportowy, opisuję wędrówkę małego chłopca, który z upływem lat staje się mężczyznom. Najbardziej utalentowanym piłkarzem z Ameryki Południowej nie zostaje się ot tak. By coś osiągnąć, potrzeba masy pracy, wielkiej miłości i czasami, oślego uporu. Sam talent nie wystarcza, a sportowcy nie osiągają sukcesów z łatwością. Tak było również z Neymarem, który od dziecka darzył piłkę wielkim uczuciem i by osiągnąć swoje marzenia trenował i dążył do ich realizacji. Każdy popełnia błędy i ma czasami gorszy dzień, dlatego nie należy zniechęcać się niepowodzeniami. Autor skupia się w szczególności na karierze sportowca, a ja z chęcią zgłębiłabym jego życie prywatne. Czytelnik dodatkowo ma możliwość podziwiania miejsc, które odwiedził Neymar, często uwiecznianych na zdjęciach, które są pięknym dodatkiem.

Książka niezwykle oddziałuje na psychikę młodego człowieka i motywuję do pracy, co jest po prostu cudowne.
Polecam! 5/6
Dziękuję!1 komentarz:

  1. Nie lubię piłki nożnej, nie lubię biografii, nie jestem fanką takich książek :)

    OdpowiedzUsuń