czwartek, 29 grudnia 2016

"Elmer. Słoń w kratkę" McKee David - recenzja

„Elmer. Słoń w kratkę” to zbiór czterech opowiadań o przygodach tego niezwykłego słonia.

Elmer jest najlepszym bohaterem dziecięcych bajek, jakiego miałam okazję poznać. Nie tylko moja córeczka oszalała na jego punkcie, ale i ja. Elmer to uroczy i niezwykle mądry słoń, który pokaże waszym dzieciom jak piękny jest świat, jeśli szanuję się przyjaciół i nie potępia inności.

Bajki dla dzieci powinny być wciągające, kolorowe i przede wszystkim mądre. Każda opowieść o losach Elmera zawiera wszystkie te elementy. Książka jest przepięknie wydana. Duży forma i twarda okładka to podstawa, szczególnie, jeśli dziecko lubi przeglądać ilustrację, które w tej książce są proste, barwne i zrozumiałe. Często więcej czasu omawiamy rysunki przedstawiajcie bohaterów, niż czytamy. Same opowieści są napisane prostym językiem i nie są zbyt długie. Czyta się szybko, czasami wręcz żałuję, że to już koniec danej historii, ale niejednokrotnie do nich wracam, a córeczka nadal cieszy się przygodami Elmera.


Wartość edukacyjna robi wrażenie. Krótkie historyjki pokazują więcej niż wielostronicowe bajki. Elmer wyjaśnia dziecku, że warto pomagać innym, nie wstydzić się inności, czy też pracować w grupie, bo wtedy łatwiej i szybciej osiągnąć sukces. Bohaterowie książki są sympatyczni i dziwię się, że tak łatwo zapadają w pamięci, szczególnie, że często pojawiają się tylko na moment.

Dzień bez Elmera jest dniem straconym, więc wieczorami razem z córką zaczytujemy się w przygodach tego mądrego i kraciastego słonia, która potrafi skraść serducho każdego szkraba.

Polecam 5+/6 

Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Słyszałam o tej serii książek, ale nigdy nie poznałam jeszcze Elmera, więc muszę to nadrobić. :)

    OdpowiedzUsuń