wtorek, 27 grudnia 2016

"Kraby na fali" gra planszowa- recenzja

Co zawiera:

-1 sześciokątna plansza
-36 żetonów krabów (3 duże, 3 średnie, 3 małe żetony w każdym z 4 kolorów)

Dla kogo:

Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 8+

Czas gry: 

ok. 20 min.

O co chodzi:

Kiedy przychodzi przypływ, kraby szukają schronienia. Jednak nie wszystkim udaję się w porę znaleźć bezpieczne miejsce, dlatego by przetrwać, kraby muszą wspiąć się na skorupkę towarzysza. W ten sposób unieruchamiają go. Wygrywa gracz, który jako ostatni może wykonać jakikolwiek ruch.

Zasady i wrażenia:

Każdy gracz wybiera kolor krabów, którymi będzie grał, następnie wszystkie żetony uczestników należy wymieszać i losowo ułożyć na planszy. Ustawienie żetonów jest zależne od ilości uczestników. W instrukcji znajdują się zdjęcia, które Wam to ułatwią. Pierwszego gracza wybiera się w dowolny sposób, choć jeśli pojawiają się spory, szczególnie wśród młodych uczestników, warto zrobić losowanie. Kraby poruszają się w zależności od swojego rozmiaru. Jeśli kraby podzielą się na planszy, to należy stosować się do zasady fali, która zmywa mniejszą grupę i wszystkie kraby z tego skupiska należ usunąć z planszy.

Instrukcja jest prosta, jednak dopiero pierwsza próbna rozgrywa sprawia, że gra jest w pełni
zrozumiałą. W grze może brać udział 2 do 4 graczy, lecz z doświadczenia wiem, iż gra dwóch uczestników  jest krótka. Plansza i pionki są wykonane bardzo solidnie, uwielbiam drewniane elementy, które wyróżniają się trwałością.

„Kraby na fali” to doskonała gra rodzinna, którą w szczególności polecam dzieciom i młodzieży. Sugerowany wiek to 8+, jednak uważam, że i młodsi gracze sobie poradzą, tym bardziej, że gra tylko początkowo wydaję się trudna, lecz już po pierwszej rozgrywce, wszyscy uczestnicy wiedzą jak postępować, by mieć jakiekolwiek szanse na wygraną. Świetna zabawa! 
Polecam 5-/6Dziękuję!

1 komentarz:

  1. Ciekawie się zapowiada, chyba sprezentuję ją przy najbliższej okazji mojej siostrze! Ostatnio coś nie możemy znaleźć żadnej nowej, interesującej gry :)
    Pozdrawiam cieplutko,
    Ola aka Zaczytana Iadala

    OdpowiedzUsuń